Lisatud 09.11.2023

Äritegevuseks valmis: Opel esitleb uut Combo kompaktkaubikut

Opel avaldas täna uue Combo kerge tarbesõiduki (LCV) üksikasjad. Lisaks uue disainiga esiosale ja uuele digitaalsele juhialale säilitab uue põlvkonna kompaktkaubik kõik eelmise mudeli eelised. See on ka esimene oma turusegmendis, millel on tipptasemel Intelli-Lux LED maatriksesituled. Heitmevaba uus Combo Electric pakub ka pikemat sõiduulatust.

Lisaks elektriajamiga variandile on uus Opel Combo saadaval ka bensiini- ja diiselmootoritega, kusjuures viimane pakub alternatiivina manuaalkäigukastile automaatkäigukasti. Uus Opel Combo on mõlemas jõuülekandeversioonis saadaval kahes pikkuses, valikus on kaks või kolm esiistet. Uut Combot pakutakse lisaks viiekohalise meeskonnakabiiniga.

Opeli tegevjuht Florian Huettl: „Uus Opel Combo on omas klassis juhtiv. Lisaks tõestatud omadustele transpordivahendina sisaldab uus Opel Combo ka täiustatud tehnoloogiaid, mis muudavad töö turvalisemaks ja meeldivamaks. Lisaks on lokaalselt heitmevabal Combo Electricul nüüd suurem sõiduulatus – ideaalne pakett professionaalidele.”

Opeli kõige uuematelt sõiduautodelt tuttava Vizori kaubamärgile iseloomuliku kujustusega on uus Opel Combo koheselt äratuntav. Luues ühtse visuaalse terviku, mis ulatub üle sõiduki esiosa, ühendab Vizor Blitzi margi embleemi tunnusliku esituledesüsteemiga.

 

Esilinastus: Intelli-Lux LED Matrix Light

 

Uus Combo ei ole mitte ainult esimene Opeli kergtarbesõiduk, mis on varustatud adaptiivse, pimestamisevaba Intelli-Lux LED-maatriksesituledega, vaid ka oma klassi esimene sõiduk, mis on varustatud selle tehnoloogiaga. Niipea, kui sõiduk linnapiirkonnast lahkub, lülituvad kokku 14 leedelemendiga maatriksesituled automaatselt kaugtulede režiimi ning reguleerivad pidevalt valguskoonuse pikkust ja jaotust. Kui eesoleva auto tuled tuvastatakse, kustuvad üksikud leedid, et auto kaugtuled välja lülitada ja kaasliiklejaid mitte pimestada. Leedtuled lülituvad automaatselt uuesti sisse niipea, kui süsteem ei tuvasta teiste sõidukite tulesid.

 

Lisaks optimaalsele öisele nägemisele on uuel Opel Combo Electricul ka suurem sõiduulatus. Täiselektriline uus kompaktkaubik, millel on valida Eco, Normal ja Power sõidurežiimide vahel, suudab oma uue 50 kWh aku (WLTP kombineeritud tsükkel) ühe laadimisega läbida kuni 330 kilomeetrit, mis on 50 km enam kui tema eelkäija. See on võimalik tänu täiselektrilise jõuülekande edasiarendamisele ja – esmakordselt Combo puhul – ülitõhusale soojuspumbale, mis aitab säästa aku tööulatust madalatel temperatuuridel. Uusima põlvkonna elektrimootori jõul 100 kW/136 hj arendav ja 270 njuutonmeetrise pöördemomendiga uus Combo Electric suudab saavutada tippkiiruseks 130 km/h. Standardvarustuses oleva 7,4 kW laadijaga (lisavarustuses saadaval 11 kW laadija) saab aku 100 kW avalikus laadimisjaamas laadida vähem kui 30 minutiga 80 protsendini.

 

Uus Opel Combo Electric: kompromissitu, lokaalselt heitmevaba transport

 

Uue Opel Combo Electricu silmapaistvaks tugevuseks on selle võime transportida ja pukseerida raskeid koormaid. Sarnaselt eelkäijale pakub uus täiselektriline kompaktkaubik jätkuvalt kuni 4,4 kuupmeetrit oma klassi parimat koormaruumi (sama, mis tema sisepõlemismootoriga sõsarmudelitel), samas kui 780 kg kandevõime ja 750 kg pukseerimisvõime on mõlemad parimad omas klassis.

 

Et sõidukogemust veelgi optimeerida, on ka Combo juhiala ja ergonoomika muutunud kasutajasõbralikumaks. Uutes 10-tolliste värviliste puuteekraanidega teabe- ja meelelahutussüsteemides kasutatakse esmakordselt Opeli kergtarbesõidukite puhul integreeritud Snapdragon Cockpit Platformi firmalt Qualcomm Technologies, mis võimaldab täiustatud graafika- ja multimeediavõimalusi. Süsteemid ühilduvad juhtmevabalt Apple CarPlay ja Android Autoga.

 

Teise võimalusena on uus Combo saadaval uuendusliku nutitelefonijaamaga. Pärast spetsiaalse rakenduse kaudu jaamaga ühenduse loomist saab kasutaja nutitelefonist sõiduki teabe- ja meelelahutussüsteemi juhtpaneel, mis suhtleb ka roolil asetsevate nuppudega. Uuel Combo Electricul on täiesti uue roolitagused labad, mis võimaldavad juhil valida regeneratiivpidurdussüsteemi kolme astme vahel.

 

Ohutum manööverdamine: taga- ja külgkaamerad edastavad pildi digitaalsesse tahavaatepeeglisse

Sõitjate ja teiste liiklejate ohutuse tagamisel on uue põlvkonna Opel Combo jätkuvalt oma klassi liider. Uus turvalisuse tipphetk on Dynamic Surround Vision. Süsteem koosneb kahest kaamerast, millest üks asub tagauste kohal ja teine kaassõitjapoolse küljepeegli all. Uues kõrglahutusega digitaalses tahavaatepeeglis kuvatakse kaks pilti – tagaosast sõidu ajal ja (kui indikaatorlüliti aktiveeritakse) külgmisest pimenurgast. Võrreldes tavaliste peeglitega tagab süsteem parema nähtavuse, mis võimaldab juhil ohutumalt manööverdada.

 

Täiendavat ohutust aitavad tagada kuni 18 täiustatud juhiabisüsteemi (ADAS), millest paljud on standardvarustuses, sealhulgas nutikas kiirushoidja, sõidurajal püsimise abi, täiustatud hädapidurdus ja juhi tähelepanu hajumise hoiatus. Adaptiivne püsikiirusehoidja on saadaval lisavarustuses.

 

Tehnoloogiliselt arenenud, ruumikas ja raskeid koormaid vedada suutev uus Opel Combo on professionaalidele veenev valik väikekaubikute turul. Funktsionaalsuses järeleandmisi tegemata on uuel täiselektrilisel variandil olemas sisepõlemismootoriga mudelite tugevad küljed koos võimalusega töötada nii äärelinnas kui ka linnapiirkondades, eraldamata kohapeal heitgaase. Uute Opel Combo ja Combo Electricu müük peaks algama järgmise aasta alguses, esimesed autod jõuavad esindustesse 2024. aasta teise kvartali lõpus.

 

Erittäin tunnistettavan ja Opelin muusta mallistosta jo tutuksi tulleen Vizor brändi-ilmeen avulla uusi Opel Combosta tulee ensivilkaisulla tunnistettava. Vizor-maski luo selkeän visuaalisen elementin, joka täyttää keulan koko sen leveydeltä. Vizoriin tuodaan myös Opelin Blitz-tunnus sekä tietenkin Opelin tunnusomainen valoilme.

 

Opelist

Opel on üks Euroopa suurimaid autotootjaid ja tänu ulatuslikule elektrifitseerimisstrateegiale ka liider CO2-heidete vähendamisel. Ettevõtte asutas Adam Opel 1862. aastal Saksamaal Rüsselsheimis ja autode ehitamisega tehti algust 1899. aastal. Opel on osa Stellantis NV-st, mis on uue jätkusuutliku liikuvuse ajastu jaoks loodud ülemaailmne liider. Koos oma Briti sõsarmargi Vauxhalliga on ettevõte esindatud enam kui 60 riigis üle maailma, jätkates samas uutele rahvusvahelistele turgudele sisenemist. Opel on järjekindlalt rakendamas oma elektrifitseerimisstrateegiat, eesmärgiga tagada jätkusuutlik edu ja klientide tulevaste liikuvusnõuetele vastamine. Aastaks 2024 jõuab turule elektrifitseeritud versioon igast Opeli mudelist ning alates 2028. aastast keskendub Opel Euroopas täielikult elektrisõidukitele.

Töölaua versioon